Le Monde w języku francuskim oznacza świat. Inspiracją dla nazwy projektu byli nasi Klienci – dwoje młodych ludzi, którzy od niedawna zaczęli tworzyć swój wspólny Świat. My natomiast zadbaliśmy o wygląd materialnego tła dla tego Świata.

Punktem wyjścia w projekcie mieszkania były zmiany w układzie funkcjonalnym. Dzięki jego przebudowie zniwelowaliśmy przydługi i wąski korytarz, dodaliśmy przestrzeni w kuchni. Reorganizując przestrzeń spełniliśmy również marzenie Inwestorów o prywatnej łazience dostępnej jedynie z sypialni.

Na dalszym etapie skupiliśmy się na elementach, które miały zapewnić przyszłym użytkownikom wygodę oraz funkcjonalność. Wszystkie zabudowy meblowe, komodę w salonie oraz meble łazienkowe zaprojektowaliśmy tak, aby były możliwie pojemne. Stanowią one też tło dla pokaźnej kolekcji książek oraz ulubionych dekoracji. W procesie optymalizacji miejsca do przechowywania wykorzystaliśmy nawet szacht w kuchni, w którego obudowie znajduje się ukryta szafa gospodarcza.

Momentem kulminacyjnym był dobór kolorów. Miała w nich być energia, witalność, ciepło. Stąd też czerwienie i fiolety, których żywiołowość zrównoważyliśmy stoickimi odcieniami niebieskiego oraz zieleni. Wszystko to umieściliśmy na przyjaznym tle ciepłych bieli, szarości oraz drewna.

 • CO TO?

  Mieszkanie

 • JAK DUŻE?

  89 m2

 • GDZIE TO?

  Gdańsk

 • KIEDY?

  2023

 • FOTO:

  PION POZIOM