Najbardziej efektowne sztuki magiczne nie mogłyby mieć miejsca bez wsparcia precyzyjnych rozwiązań technicznych oraz dobrej organizacji całego wydarzenia. Bez tych elementów nie mogłaby zaistnieć również prezentowana realizacja projektu mieszkania w Gdańsku.

Czar metamorfozy tego mieszkania zaczęliśmy od zmiany układu funkcjonalnego. W oryginalnym wydaniu mieszkania łazienka i kuchnia, typowo dla bloków z okresu lat 70-ych, były bardzo ciasne i nieustawne. Postanowiliśmy zamienić je miejscami. Wymagało to wyburzenia części istniejących ścian, przeprojektowania instalacji grzewczej, elektrycznej i hydraulicznej. Poza technicznymi aspektami organizacyjnie również wszystko zaplanowaliśmy z najmniejszymi detalami, szczególnie, że remont odbywał się tuż przed sezonem grzewczym. Magia musiała się wydarzyć bez wpadek! W efekcie uzyskaliśmy znacznie większą i ustawną łazienkę, natomiast otwarta na salon kuchnia dodała też oddechu pozostałej części mieszkania.

Istotą stylistyczną było połączenie prostych form z mniej oczywistymi wykończeniami i kolorami. Biele, czernie, drewno stopiliśmy z miedzią, niebieskim i domieszką różu. Kąty proste zabudów zrównoważyliśmy tu i ówdzie pojawiającymi się okrągłościami jak uchwyty czy okap. Dużą ilością scen oświetlenia umożliwiliśmy samodzielną regulację dynamiki wnętrza.
I tak powstało…mieszkanie dla mężczyzny.

Kurtyna!

 • Co to?

  Mieszkanie

 • Jak duże?

  43 m2

 • Gdzie?

  Gdańsk

 • Kiedy?

  2023

 • Foto:

  PION POZIOM